Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų batalionas
Algirdo batalionas – tarsi kokybės ženklas Lietuvos kariuomenėje. Tai nereiškia, kad Algirdiečiai yra kitokie nei visi kiti kariai, tačiau aišku viena – jie neverkšlena ir atlieka savo darbą taip, kaip turimomis sąlygomis galima atlikti geriausiai. Tai tradicija, nešama nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo laikų - valdovo, kuris nepripažino silpnumo ir ištižimo, kūrė istoriją, buvo pasiryžęs įveikti ilgiausius atstumus ir laimėti sunkiausius mūšius.
Didžiojo kunigaikščio Algirdo vardas ir kovingumas lydėjo ir tarpukario Lietuvos kariuomenės II-ąjį pėstininkų pulką. Vedami plk. Vinco Grigaliūno-Glovackio žodžių „Mes čia esame surinkti ne tam, kad dailiai vaikščiot, bet kad gerai mokėt šaudyt ir mušt priešą mūšio lauke“ II-ojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų pulko kariai dalyvavo visose svarbiausiose tarpukario kovose dėl Lietuvos laisvės ir pasižymėjo nepaprasta narsa – net 222 jų apdovanoti aukščiausiu Lietuvos valstybės apdovanojimu – Vyčio kryžiumi.
1991 m. gruodžio 1 d., įkurtas Vilniaus motodesantinis batalionas jau 1993 m. spalio 22 d. gavo didžiojo kunigaikščio Algirdo vardą ir perėmė garbingą tarpukario II-ojo pėstininkų pulko tradiciją, kurią įkūnija plk. V. Grigaliūno-Glovackio žodžiai, tapę neoficialiu bataliono šūkiu. 1996 m. vasario 10 d. batalionui įteikta kovinė vėliava, ant kurios puikuojasi ir oficialus bataliono šūkis, lydintis kiekvieną Algirdietį, kad ir kur jis beeitų – „Tėvynės meilė tebus mums vadovas“.
Bataliono lokacija nuo įkūrimo kito du kartus – iš Vilniaus į Rūdininkų miestelį Šalčininkų rajone ir 1993 m. į Ruklą Jonavos rajone, kur yra dislokuotas šiandien. Bataliono struktūra bei užduotys einant laikui keitėsi priklausomai nuo padėties šalyje, pasiruošimo bei dalyvavimo skirtingose tarptautinėse misijose, naujausios technikos ir ginkluotės integravimo etapų. Algirdo batalionas atliekamu darbu ne kartą įrodęs savo pasirengimo lygį, pirmasis išbando ir įsisavina naujausią Sausumos pajėgų naudojamą techniką ir ginkluotę.
Pakeliui į šiandieninį pasitikėjimą batalionu Algirdiečiams ne kartą teko dalyvauti ir veiksmuose karštuosiuose taškuose. Jau nuo 1994-ųjų pirmieji Algirdiečiai išvyko į Kroatiją. Vėliau bataliono kariai dalyvavo taikos palaikymo misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake, 2005 m. ir 2011 m. - tarptautinėse operacijoje Afganistane. Bataliono pagrindu buvo suformuoti PAG-3 ir PAG-12 kariniai kontingentai Lietuvos vadovaujamoje bendroje civilių ir karių misijoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje. Įvairiuose NATO greitojo bei ypač greitojo reagavimo pajėgų komponentuose (NRF, VJTF, JEF, NRI) Algirdo bataliono kariai budėjimą vykdo nuo 2009 m.
Nuo 2014 m. Algirdo bataliono pagrindu suformuota Greitojo reagavimo pajėgų 1-oji bataliono kovinė grupė (BKG1), pasiruošusi reaguoti nedelsiant ir užkirsti kelią priešiškų pajėgų veiksmams šalies teritorijoje, atsakyti į nekonvencinio karo grėsmes.
2019-aisiais batalione prasidėjo didžiausias visų laikų technologinis šuolis – pėstininkų kovos mašinų Vilkas integravimas. Neatsitiktinai ši Lietuvos kariuomenės modernizacija prasidėjo nuo Algirdo bataliono - taikliais šūviais, prakaitu ir sunešiotais kerzais ilčių aštrumas per laiką yra įrodytas.