Lt En
logo
lt
en

Automatinis šautuvas HK416

Heckler&Koch HK416 sukurtas XXI amžiaus pradžioje, Vokietijoje. Šis ginklas buvo pradėtas naudoti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vokietijoje 2004 metais. Vėliau šiuo šautuvu pradėjo ginkluotis Norvegija ir Prancūzija. Lietuvos kariuomenėje šį ginklą naudoja Specialiųjų operacijų pajėgos.

HK416 savo veikimo pagrindu yra labai panašus į Lietuvos kariuomenėje naudojamus G-36. Todėl šis ginklas kaip ir G-36 gali šaudyti tiek pavieniais, tiek automatine ugnimi, taip pat trumpomis fiksuotomis papliūpomis, jei keitiklio mechanizmas yra pritaikomas tokiam šaudymo rėžimui. Šis ginklas turi iš visų 4 pusių kronšteinus ant kurių galima tvirtinti optinį taikiklį, naktinio matymo prietaisą, papildomas kojeles ar rankenėlę, kuri padeda tvirčiau laikyti ir efektyviau naudoti ginklą pastatų šturmo metu. Taip pat prie šio ginklo galima prijungti Lietuvos kariuomenėje naudojamus povamzdinius granatsvaidžius AG-36.

HK 416 ginklo paskirtis yra naikinti priešo gyvąją jėgą ir nešarvuotą techniką. Prijungus AG-36 povamzdinį granatsvaidį, šis ginklas taip pat su atitinkamais šaudmenimis gali sunaikinti lengvai šarvuotą techniką arba padaryti jai rimtų pažeidimų. Dėl savo nedidelio dydžio šis ginklas yra efektyvus mūšio mieste sąlygomis.

TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS

 

Kalibras 5,56 mm
Šovinys 5,56 x 45 mm
Svoris (neužtaisyto) 3,120 kg
Vamzdžio ilgis 267 mm
Dėtuvės talpa 20, 30 šovinių
Greitošauda 850 šūvių per minutę
Ilgis 709 mm - 1,030 mm