Lt En
logo
lt
en

Kulkosvaidis FN MAG

FN MAG sukurtas Belgijos kompanijoje FN Herstal, pradėtas gaminti 1955 metais. Tai universalus kulkosvaidis, kuris gali būti naudojamas pėstininkų padaliniuose kaip pagrindinis skyriaus ginklas, taip pat tvirtinamas ant šarvuotos kovinės technikos, sraigtasparniuose ir pan. Šis ginklas naudojamas Belgijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Kanados, JAV ir daugelyje kitų kariuomenių.

 

Galimi variantai: Ks. FN MAG B – 7,62 mm kalibro vidutinis kulkosvaidis; Ks. FN MAG T – 7,62 mm kalibro kulkosvaidis, pritaikytas naudoti kovos technikoje.

 

Ks. FN MAG yra automatinis ginklas, kurio veikimas pagrįstas parako dujų, išleistų iš vamzdžio į dujų stūmoklį, slėgio naudojimu. Kulkosvaidis aušinamas oru. Šoviniai šaudant tiekiami iš metalinių juostų, kurios gali būti sudėtos į šaudmenų dėžes arba į specialias juostų dėtuves. Vamzdis lengvai keičiamas. Kulkosvaidis turi taikiklį ir atlenkiamą kryptuką bei atramą. Ks. FN MAG T neturi atramos ir buožės. Kulkosvaidžio paskirtis – naikinti priešo gyvąją jėgą ir nešarvuotą ar lengvai šarvuotą techniką.

 

 

TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS

 

 

Kalibras

7,62 mm

Svoris

11,6 kg

Maitinimas

50 šovinių juosta

Užpildyta juosta

1,4 kg

Ilgis

1275 mm

Vamzdžio ilgis

546 mm

Veikimas

Dujų nuvedimas

Greitošauda

600-950 šūv./min

Efektyvus šūvio nuotolis

iki 1000 m