Lt En
logo
lt
en

Sunkusis 12.7 mm (50) kulkosvaidis M-2 browning

Sunkusis kulkosvaidis M-2 Browning sukurtas iškart po pirmojo pasaulinio karo. 1920 metais priimtas į JAV kariuomenės ginkluotę. 1932 metais šis ginklas buvo modifikuotas ir nuo to laiko be didesnių pakeitimų tarnauja JAV ir daugelio kitų kariuomenių iki šiol. Naudojamas kaip pėstininkų paramos ginklas, priešlėktuvinis ginklas, tvirtinamas ant šarvuotos technikos, laivuose, antrajame pasauliniame ir Korėjos karuose naudotas ir aviacijoje, tarp karių dažniausiai vadinamas "fiftycal'u".


Kulkosvaidis Browning M-2HB yra 12.7 mm (.50) kalibro, maitinamas iš juostos, veikiantis nuo atatrankos, oru aušinamas bei aptarnaujamas komandos. Šiuo ginklu galima šaudyti tiek pavieniais šūviais, tiek automatine ugnimi. Kulkosvaidis veikia trumpos vamzdžio eigos principu. Sunkusis kulkosvaidis M-2 Browning skirtas priešo gyvajai jėgai ir lengvai šarvuotai technikai naikinti.


Kulkosvaidžiui šovinius galima paduoti tiek iš dešinės, tiek iš kairės pusės, pakeitus vietomis keletą detalių. Trumpos vamzdžio eigos funkcija veikia kai suspaudžiamos parako dujos. Dujų suspaudimo laipsnis reguliuojamas spyruoklėmis, kumšteliais ir svirtimis. Didelis vamzdžio ir uokso plotas yra atviras tam, kad užtikrinti aušinimą oru. Ertmės vamzdžio laikiklyje leidžia orui cirkuliuoti aplink vamzdžio drūtgalį ir aušinti kulkosvaidžio dalis. Masyvus vamzdis padeda sulėtinti jo įkaitimą.

 

TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS

 

Kalibras 

12, 7 mm 

Šovinys   

12, 7 x 99 mm 

Kulkosvaidžio svoris    

Apie 42 kg 

Vamzdžio svoris          

10,8 kg 

Kulkosvaidžio ilgis        

165,43 cm 

Vamzdžio ilgis             

114,3 cm 

Graižtvų skaičius         

Maitinimas 

Juosta 

Veikimo principas        

Atatrankos

Aušinimas

Oru 

Pradinis kulkos greitis  

915 m/s 

Šaudymo tempas         

450-550 šūvių/min 

Didžiausias šaudymo nuotolis 

6764 m 

Efektyvaus šaudymo nuotolis į plotinius taikinius 

1830 m 

Efektyvaus šaudymo nuotolis į pavienius taikinius (pavieniais šūviais) 

1500 m