Lt En
logo
lt
en

Logistikos valdyba

LV ženklas

Logistikos valdyba   

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyba yra neatsiejama Lietuvos kariuomenės dalis. Į dvidešimtąjį savo gyvavimo laikotarpį įžengusi Logistikos valdyba gali pasigirti tuo, kad užaugo ir gerokai patobulėjo vykdydami savo pagrindinį tikslą – efektyviai rengti ir palaikyti logistinius pajėgumus, kurie užtikrintų Krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių logistinį aprūpinimą ir paramą Lietuvoje ir už jos ribų.

Bendra logistinė parama Lietuvos kariuomenės operacijoms, vykstančioms Lietuvoje ar už jos ribų, lauko paslaugų ar NATO paskirtų karinių vienetų pajėgumų plėtra, tiekimo grandinės užtikrinimas, tiekiant prekes ir paslaugas krašto apsaugos sistemos padaliniams – tai pagrindinės Logistikos valdybos užduotys, kurias profesionaliai ir atsakingai vykdo Logistikos valdybos padaliniai. Taip pat nepamirštamas tiekimo grandinės „nuo sandėlio iki kario" užtikrinimas, tiekiant prekes ir paslaugas Krašto apsaugos sistemos padaliniams.

Logistika, gal ir nematoma, bet gyvybiškai svarbi. Vienas Logistikos valdybai vadovavusių aukštų karininkų, lygindamas Lietuvos kariuomenę su gyvu organizmu, logistiką prilygino plaučiams – gyvybiškai svarbias funkcijas atliekančiam organui.

Logistikos valdybą nuo 2018 m. sudaro šie vienetai: Logistikos valdybos vadovybė, Judėjimo kontrolės centras, Karo kartografijos centras, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Depų tarnyba, Įgulų aptarnavimo tarnyba.