Lt En
logo
lt
en

VIDAR klasės laivas

„Vidar“ klasės laivas N42 „Jotvingis“

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos turi vieną „Vidar“ klasės štabo ir aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis“. Šis laivas pastatytas 1977 m. Bergeno uoste, Norvegijoje. Anksčiau jis buvo skirtas minavimo užduotims vykdyti. Po renovacijos 2000 m. pritaikytas aprūpinimo ir štabo laivo funkcijoms atlikti. Į Lietuvos Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės Priešmininių laivų diviziono sudėtį laivas įtrauktas 2006 m.

Šios klasės laivai gali gabenti didelį kiekį vandens, kuro, maisto ir kitų atsargų, reikalingų kitiems laivams, ilgą laiką dalyvaujantiems didelio masto karinėse operacijose ir pratybose. Lietuvos ir tarptautinių sąjungininkų kariniai laivai, jūroje priartėję prie „Jotvingio“, greitai ir efektyviai yra papildomi būtiniausiais ištekliais. Tokiu būdu taupomas kuras ir laikas. Šiame laive taip pat gali įsikurti vadovaujantysis štabas ir koordinuoti kitų operacijoje dalyvaujančių laivų veiksmus. N42 „Jotvingis“ yra aprūpintas visa šioms funkcijoms atlikti reikalinga šiuolaikine įranga.

Štabo ir aprūpinimo laivo N42 „Jotvingis“ techniniai duomenys ir apginklavimas:

Ilgis – 64,8 m;

Plotis – 12 m;

Grimzlė – 4,9m;

Laivo aukštis – 25,6 m

Vandentalpa – 1750 t

Maksimalus greitis – 15 mazgų;

Įgula – iki 48 karių;

Laivas gali priimti iki 20 štabo karių.

Laivą varo du dyzeliniai „Wichmann“ tipo pagrindiniai varikliai, kiekvieno jų ga­lia – 2100 AJ. Laivas ginkluotas dviem 40 mm pabūklais „Bofors“, kulkosvaidžiais „Browning“ ir MG3. Laivo įgula ginkluota pistoletais Heckler Koch  Striker ir automatiniais šautuvais G36C.