Lt En
logo
lt
en

Savanoris

Krašto apsaugos savanorių pajėgų laikraštis „Savanoris“

Pirmasis „Savanorio“ numeris pasirodė 1991 m. vasario 9 d., prabėgus kelioms savaitėms po Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) įkūrimo. Situacija pradžioje buvo sudėtinga - kurti redakciją nebuvo kada, reikėjo laikraštį leisti kuo greičiau ir čia savanoriams į pagalbą atėjo „Lietuvos aidas“, prisiglaudęs tuose pačiuose Aukščiausiosios Tarybos rūmuose.

„Savanoris“, kaip KAD (vėliau – KAM) ir „Lietuvos aido“ savaitraštis, 10 000 egzempliorių tiražu ėjo iki 1992 m. balandžio 24 d., kai leidimas buvo trumpam nutrauktas, o vietoje „Savanorio“ pasirodė ministerijos leidžiama „Krašto apsauga“ pretendavusi tapti visos kariuomenės laikraščiu. Tačiau Savanorių pajėgos konstatavo, jog reikia turėti savo leidinį, kuris geriau ir išsamiau atspindėtų Savanorių tarnybos rūpesčius, problemas, specifiką. 1992 m. lapkričio 10 d. „Savanoris“ vėl pradėtas leisti ir gyvuoja iki šiol.

Daugiau nei per 30 metų laikraštis tapo pajėgų įvykių metraštininku, besistengiančiu kruopščiai fiksuoti visus svarbiausius savanorių gyvenimo įvykius.