Lt En
logo
lt
en

Metraštis

Logistikos valdybos įsteigimas ir vystymas

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos yra viena jauniausių Lietuvos kariuomenės šeimos narių. 

Trumpa įvykių, susijusių su Logistikos valdybos įkūrimu ir plėtojimu, apžvalga:

2001 m. gegužės 1 d. naujai suformuota Logistikos valdyba.
2003 m. vasario 3 d. patvirtintas Logistikos valdybos skiriamasis ženklas (antsiuvas).
2006 m. balandžio 26 d. Logistikos valdybai įteikta pajėgų vėliava.
2012 m. liepos 16 d. patvirtintas Logistikos valdybos naujo tarnybos ženklo etalonas.
2018 m. sausio mėnesį vienas iš buvusių Logistikos valdybos vienetų Materialinių resursų departamentas buvo išformuotas, jo pagrindu buvo sukurta Gynybos resursų agentūra.

Logistikos valdybą nuo 2018 m. sausio mėn. sudaro šie vienetai: Logistikos valdybos vadovybė, Judėjimo kontrolės centras, Karo kartografijos centras, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Depų tarnyba, Įgulų aptarnavimo tarnyba.

Šiandien Logistikos valdyba gali drąsiai pasigirti tuo, kad ganėtinai sustiprėjo ir patobulėjo vykdydama savo pagrindinį tikslą - treniruoti, vystyti ir palaikyti logistinius pajėgumus, kurie užtikrintų Krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių logistinį aprūpinimą ir paramą.

Bendra logistinė parama Lietuvos kariuomenės operacijoms, vykstančioms Lietuvoje ar už jos ribų, lauko paslaugų ar NATO paskirtų karinių vienetų pajėgumų plėtra, tiekimo grandinės užtikrinimas, tiekiant prekes ir paslaugas krašto apsaugos sistemos padaliniams – tai pagrindinės Logistikos valdybos užduotys, kurias profesionaliai ir atsakingai vykdo Logistikos valdybos padaliniai.