Lt En
logo
lt
en

Pistoletas GLOCK 17

 

 

Pistoletas Glock 17 sukonstruotas ir pradėtas gaminti 1980 m. Ginklo autorius – mechanikos inžinierius Gastonas Glockas. Šis žmogus turėjo nedidelę įmonę, įkurtą 1963 m. Deutsh-Wagram kaime, esančiame netoli Vienos, Austrijoje. Jo įmonė specializavosi tiekti įvairią pagalbinę karinę įrangą Austrijos kariuomenei. Glocko įmonėje buvo gaminami koviniai peiliai, mokomosios granatos, pėstininkų kastuvėliai, kulkosvaidžių šovinių jungtys ir panašūs karo pramonės gaminiai. Jo produkcija pasižymėjo pažangiomis metalų ir plastiko apdorojimo ir komponavimo technologijomis, tačiau šaunamieji ginklai šioje įmonėje nebuvo gaminami.

 

1980 m. Austrijos kariuomenė paskelbė konkursą naujam koviniam pistoletui. Per šešis mėnesius Glockas pagamino naujojo ginklo modelį. 1982 m. naujasis Glock 17 kartu su kainų pasiūlymais buvo pateiktas Austrijos kariuomenei testuoti. Šis novatoriškas ginklas parodė puikius patikimumo ir naudojimo nesudėtingumo rezultatus, be to, buvo gerokai pigesnis už savo konkurentus. Glock 17 visais atžvilgiais pralenkė kitų pasiūlytus ginklų pavyzdžius ir buvo priimtas į Austrijos ginkluotųjų pajėgų ginkluotę. Šiuo metu Glock 17 naudoja daugiau nei 30 pasaulio šalių kariuomenės ir teisėsaugos organai.

 

Glokco pistoletas turi plastikinį korpusą, dėl to šis ginklas yra ypač nedidelio svorio, be to, specialus pistoleto korpuso plastikas savo elastinių savybių dėka yra atsparesnis smūgiams nei metalas. Todėl šis ginklas, palyginti su įprastinių plieninių rėmų ginklais, yra atsparesnis staigaus sukrėtimo ir kritimo atveju. Taip pat dėl pigesnių medžiagų ginklo savikaina yra mažesnė nei jo analogų. Ginklo automatikos veikimas iš esmės pagrįstas Browningo principu. Glock 17 neturi tradicinio saugiklio su išoriniu keitikliu, nėra ir išorinio gaiduko. Nuleistuke yra sumontuotas vidinis nuleistukas, kuris ir atstoja saugiklį. Ginklą galima saugiai transportuoti užtaisytą, nes tol, kol nuleistukas nebus taisyklingai nuspaustas – tuo pat metu spaudžiant mažąjį vidinį nuleistuką, ginklas neiššaus. Glock 17 yra patogus ir paprastas naudoti. Pistoletas skirtas priešo gyvajai jėgai naikinti artimame mūšyje.

 

TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS

 

Kalibras

9 mm

Šovinys

9 x 19 mm (Parabellum)

Ginklo svoris

625 g

Užtaisyto ginklo svoris

902 g

Ilgis

186 mm

Vamzdžio ilgis

114 mm

Graižtvos

6

Dėtuvė

17 šov.

Taikymosi nuotolis

50 m

Pradinis kulkos greitis

360 m/s

Pradinė kulkos energija

520 J