Lt En
logo
lt
en

Karinis rengimas

Karinio rengimo svarba

irangos isbandymas GRG AB_2020 PKM igulu testavimas_2020

Karinis rengimas Sausumos pajėgose yra pagrindinis prioritetas, nes tinkamai parengti kariai, gerai išmanantys šiuolaikinę karybą, pasiryžę ginti Tėvynę karo atveju, gebantys veikti daugianacionalinių pajėgų sudėtyje, plataus spektro ir įvairaus intensyvumo operacijose, yra svarbiausia ir nepakeičiama krašto apsaugos sistemos investicija. Kariniam rengimui Sausumos pajėgose skiriama daug dėmesio, o nuolatinis poreikis gilinti žinias ir įgūdžius bei profesionalumo siekimas yra išskirtinis karių bruožas.

Karinio rengimo organizavimas

nusileidimas virve_KM HB_ 2020 musis mieste_KM HB_2020

Karinio rengimo reikalavimai ir tvarka skiriasi dėl kario pareigybei keliamų reikalavimų. Profesinės karo tarnybos kario rengimas vyksta nuolatos, karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių rengimas vykdomas nuo 20 iki 50 dienų per vienus metus. Karinis rengimas susietas su karių karjera.

Karių individualus ir kolektyvinis rengimas vykdomas pajėgų daliniuose, kituose Lietuvos kariuomenės vienetuose bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre. Čia yra vykdomas Sausumos pajėgų karių karinis mokymas ir padalinių modulinis taktinis rengimas.

Kariai savanoriai rengiami Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinėse bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre.

Sausumos pajėgose pagrindinis karinio rengimo planavimo, organizavimo ir kontrolės elementas yra Sausumos pajėgų štabas, kuris taip pat įgyvendina ir tarptautinio bendradarbiavimo planus kovinio rengimo srityje. Karinis rengimas pajėgose yra orientuotas į ginkluotą Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos gynybą, taikos meto užduotis ir tarptautines operacijas, siekiant užtikrinti Lietuvos Respublikos teritorijos vientisumą bei tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

 KM HB_2020 BUB saudymas_2020