Lt En
logo
lt
en

Sausumos pajėgos

SP_zenklas

Sausumos pajėgos

Sausumos pajėgos yra didžiausia Lietuvos kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, dalyvavimui tarptautinėse operacijose. Sausumos pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės vadui.

Sausumos pajėgas sudaro: Vadovybės štabas, Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, Pėstininkų brigada „Žemaitija“, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas ir Majoro Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja apie 13,5 tūkst. profesinės karo tarnybos (PKT), nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių ir karių savanorių.

Sausumos pajėgų karius vienija Lietuvos kariuomenės vertybės: patriotizmas, ištikimybė, pasiaukojimas, sąžiningumas, drąsa, pagarba, garbė ir principingumas.

Sausumos pajėgų diena laikoma liepos 15 d. Ji siejama su tuo, kad 1410 m. liepos 15-ąją vykusį istorinį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą užfiksuotas raudonos vėliavos su Gediminaičių stulpais panaudojimas mūšyje. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta ir 2005 m. patvirtinta dabartinė SP vėliava.

Sausumos pajėgos plėtojamos pagal NATO standartus didinant operacinį veiksmingumą ir stiprinant gebėjimus veikti kartu su kitomis NATO šalių pajėgomis. Kariai nuolatos tobulina įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose ir pratybose Lietuvoje ir kitose Aljanso šalyse. 

Karinis rengimas Sausumos pajėgose yra orientuotas į pasirengimą valstybės gynybai, taikos meto užduočių vykdymą, budėjimą greitojo reagavimo pajėgose, sąveiką su sąjungininkais.