Lt En
logo
lt
en

Brigada „Žemaitija“

MPB Z ženklas

Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“

Atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus 2016 m. sausio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose įsteigtas naujas vienetas – motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“. Antroji Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų brigada įsteigta Seimo sprendimu, pasiūlius Valstybės gynybos tarybai.

Brigados štabas veikia Klaipėdoje. Brigadai priskirti keturi batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėda), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.), Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas (Šilalės r.) ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas (Radviliškis).
Naujosios brigados užduotys – saugoti ir ginti sausumos teritoriją, vykdyti gynybines ar puolamąsias užduotis.

Brigados kareivių pagrindą sudaro nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Vadovaujantis ir aukštesnės kvalifikacijos personalas – kareiviai, seržantai, puskarininkiai ir karininkai - skiriami iš profesinės karo tarnybos karių.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ formavimą planuojama baigti iki 2021 metų.

Brigada pavadinta „Žemaitijos“ vardu, taip siekiant pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą. Anksčiau taip pat buvo vadinama ir 1999–2004 m. veikusi motorizuotoji pėstininkų brigada, kuri 2002 m. buvo reorganizuota į Vakarų karinę apygardą, o 2004 m. panaikinta.

Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Žemaitija“ šiuo metu vadovauja plk. Nerijus Stankevičius.