Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos laisvės gynėjų dieną Lietuvos kariuomenės mokykloje Vytautas V. Landsbergis pristatė literatūrinę - muzikinę kompoziciją

Lietuvos laisvės gynėjų dieną Lietuvos kariuomenės mokykloje Vytautas V. Landsbergis pristatė...

„Laisvė - tai didžiausia kiekvieno žmogaus ir tautos vertybė. Deja, ji reikalauja aukų, kartais labai didelių. Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai. Paprastų eilinių, kuklių pilliečių dėka buvo sukurta ir apginta Lietuvos laisvė. Jų dėka šiandien kuriama mūsų šalies gerovė. Nuo tų dramatiškų įvykių praėjo jau 25 metai, bet Lietuvos gyventojai juos skaudžiai prisimena ir šiandien. Lietuvos kariuomenės mokykla (tuo metu - Lietuvos Respublikos karininkų kursai) taip pat buvo šių įvykių dalyvė. 1990 m. gruodžio 20 d., įkūrus karininkų kursus, jau vos po kelių savaičių kursų vadovybei ir jų klausytojams teko vykti į Vilnių ir vykdyti savo, kaip piliečio, kaip karininko pareigas ginant valstybę," - Sausio 13-ąjai paminėti skirto renginio metu sakė Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas pulkininkas leitenantas Stasys Paldūnas.


Renginyje dalyvavo ir literatūrinę-muzikinę kompoziciją pristatė poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas, politiko Vytauto Landsbergio sūnus Vytautas V. Landsbergis. Renginio metu svečias skaitė savo kūrybos eilėraščius, dainavo partizanų dainas, pristatė kūrybinėse moksleivių stovyklose vaikų sukurtus video klipus, dalinosi mintimis apie laisvę, jos kainą, partizanų gyvenimą.

 

Lietuvos kariuomenės mokyklos kariai sausio 9 d. taip pat dalyvavo Lietuvos laisvės gynėjų dienai skirtame XXV tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir Mirties keliu". 


S5 skyriaus viršininkė kpt. Inga Klenauskienė