Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Pratybų „Klevo skliautas 2015“ svečių ir žiniasklaidos diena

Pratybų „Klevo skliautas 2015“ svečių ir žiniasklaidos diena

Lapkričio 20 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vyks tarptautinių pratybų „Maple Arch 2015“ („Klevo skliautas 2015“) svečių ir žiniasklaidos diena. Mokymuose dalyvaujančius karius aplankys ir oficialioje uždarymo ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovas generolas majoras Almantas Leika, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados (LITPOLUKRBRIG) vadas brigados generolas Adamas Joks (Adam Joks), taip pat delegacijos iš pratybose dalyvaujančių valstybių.

 

Lietuvoje lapkričio 9‒20 d. vykstančiosiose tarptautinėse pratybose „Klevo skliautas 2015“ treniruojasi daugianacionalinis bataliono štabas sudarytas iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karių. Pratybose dalyvaujantys štabo specialistai užduotis atlieka padedami Kanados kariuomenės ir LITPOLUKRBRIG instruktorių.

 

Mokymai vyko dviem etapais pirmąją savaitę kariai keitėsi informacija, dalyvavo mokymo seminaruose ir paskaitose, dalijosi patirtimi planuojant ir vykdant taikos palaikymo operacijas. Antrąją savaitę štabo specialistai naudodamiesi taktinio kompiuterinio treniruoklio galimybėmis ir scenarijais, sukurtais pagal paskutinių karinių konfliktų pobūdį, treniravosi veiksmų suderinamumo. 

 

Tarptautines pratybas „Klevo skliautai“ nuo 1999 m. organizuoja ir joms vadovauja Kanados kariai pagal Kanados finansuojamą karinio mokymo paramos programą. Pratybos kasmet rengiamos vienoje iš trijų dalyvaujančių valstybių.

 

Informacija žiniasklaidai

 

Žurnalistai, norintys lapkričio 20 d. dalyvauti tarptautinių pratybų „Klevo skliautas 2015“ svečių ir žiniasklaidos dienoje, kviečiami iki lapkričio 19 d. 20.00 val. registruotis el. paštu andrius.dilda@mil.lt

 

Žiniasklaidos atstovai, norintys atvykti į pratybų svečių dieną, su savimi privalo turėti galiojantį žiniasklaidos pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir asmenys, viešąją informaciją rengiantys be sutarties su žiniasklaidos priemone, taip pat užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai, pirmiausiai turi akredituotis Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamente el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą bei asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

 

Žiniasklaidos atstovai į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą Nemenčinėje (Kalno g. 8) kviečiami atvykti lapkričio 20 d. iki 09.45 val.

 

Žiniasklaidos dienos programa:

09.30 - 09.45 val.  Atvykimas į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą Nemenčinėje

09.50 – 10.00 val. Pratybų pristatymas žiniasklaidai

10.00 – 11.00 val. Pratybų dalyvių pristatymas

11.00 – 11.20 val. Interviu galimybė

11.40 – 12.00 val. Pratybų uždarymo ceremonija

12.00 val. Svečių išvykimas

Asmuo ryšiams: Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Andrius Dilda, tel.: +370 640 45 380