Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Vytenio bataliono NPPKT kariai tarnybą baigė dalyvaudami būrių vertinamosiosiose lauko taktikos pratybose

Vytenio bataliono NPPKT kariai tarnybą baigė dalyvaudami būrių vertinamosiosiose lauko taktikos...

Liepos 26-29 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai vykdė vertinamąsias būrio lygmens lauko pratybas. Šiomis pratybomis batalione tarnaujantys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai užbaigė 9 mėnesius trukusią privalomąją karo tarnybą ir užtvirtino tarnyboje įgytas žinias bei įgūdžius.

Pratybos prasidėjo apsaugos būrio karių persikėlimu per vandens telkinį ir infiltravimusi į operacijų rajoną, buvo vykdomas padalinių taktinis žygis į numatytus susitelkimo rajonus. Juose įkūrus stovyklas buvo pereita prie padalinių užduočių vykdymo, kurios susidėjo iš įvairių taktinių užduočių: pradedant veiksmais puolimo ar gynybos situacijose, baigiant įgytų individualių įgūdžių panaudojimu. Pratybų metu taip pat buvo vykdomos logistinės ir specialiosios bataliono užduotys - ryšių tinklų įvedimas, ryšių modulių darbas, vandens valymo, tiekimo užduotys bei lauko paslaugų užtikrinimas. Kiekvienos užduoties sėkmingam užbaigimui buvo nuolat vykdomos transportavimo ir degalų tiekimo užduotys. Pratybos baigėsi NPPKT karių atsitraukimu, kuris buvo vykdomas pasitelkus Karinių oro pajėgų sraigtasparnį.

„Covid-19 turėjo didelę įtaką NPPKT karių kolektyviniam rengimui. Kariai ilgą laiką negalėjo išvykti į poligoną treniruotis. Karantinui pasibaigus kariai intensyviai ruošėsi šioms pratyboms. Jų sudėtas indėlis parodė puikius rezultatus. Jie matėsi ne tik NPPKT karių tarpe, bet ir dirbant komandoje su profesinės tarnybos kariais. NPPKT kariai buvo patenkinti dėl aukšto pratybų tempo. Apsaugos būrio kariai buvo nustebinti galėję išbandyti veiksmus vykdant užduotis valtimis bei sraigtasparniais“ – apie pratybas kalbėjo štabo ir aprūpinimo kuopos vadas kpt. Pavel Žuk.

Nors visoje šalyje buvo paskelbtas karantinas ir tai ribojo karių išvykimą už bataliono ribų, visgi karinis rengimas daliniuose nebuvo sustojęs. Dirbdami būrio sudėtyje NPPKT kariai sėkmingai baigė 9 mėnesių trukmės karinį rengimą. 

VBPLB informacija ir nuotraukos