Lt En
logo
lt
en

Naujienos

„Geležinis vilkas 2023-I“: pirmą kartą lauko taktinėse pratybose pasitelkta oro gynybos sistema NASAMS

„Geležinis vilkas 2023-I“: pirmą kartą lauko taktinėse pratybose pasitelkta oro gynybos sistema...

Gegužės 8-20 d. vykstančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2023-I“, kartu su Lietuvos ir sąjungininkų kariniais vienetais treniruojasi ir Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai su apžvalgos radarais Giraffe MkIV, trumpojo nuotolio oro gynybos sistemomis RBS-70 bei  pažangiausiomis raketinėmis oro gynybos sistemomis NASAMS (angl. Norwegian Advanced Surface to Air Missile System). Ši, vidutinio nuotolio oro gynybos ginkluotė, lauko taktinėse pratybose „Geležinis vilkas" yra pasitelkiama pirmą kartą.

Oro gynybos sistema NASAMS yra laikoma viena efektyviausių vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų, kurios pagrindiniai uždaviniai yra rajonų, strateginių objektų bei manevrinių vienetų parama ir apsauga nuo antpuolių iš oro. 2020 m. iš Norvegijos įsigytos naujausios - III kartos oro gynybos sistemos NASAMS yra skirtos įvairių tipų priešiškų orlaivių, kruizinių raketų ir nuotoliniu būdu valdomų orlaivių naikinimui.

Pati sistema susideda iš kelių komponentų: ugnies valdymo centro, radaro, elektrooptinio sensoriaus, paleidiklio, radarų ir paleidiklio ryšių vadaviečių. Pasak NASAMS baterijos vado, pagrindinis ir pats svarbiausias yra ugnies valdymo centras, veikiantis nuotoliniu būdu ir užtikrinantis raketos paleidimą. Antrasis komponentas – radaras – sistemos akys, matančios taikinius ir galiausiai paleidiklis – šešias raketas talpinantis ir 360° kampu veikiantis konteineris, kuris atlieka kovinį šūvį į priešišką taikinį.

Pratybose „Geležinis vilkas 2023-I“ NASAMS padalinys yra valdomas aukštesnio vieneto – Valdymo ir pranešimų centro (angl. Control and Reporting Centre, CRC) ir  vykdo Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ atsakomybės rajono, oro erdvės gynybą bendroje paramoje.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ievos Budzeikaitė | Lietuvos kariuomenė