Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos kariuomenė pradeda šių metų rezervo karių rengimą: pirmieji 100 atsargos karių atvyko į Inžinerijos batalioną

Lietuvos kariuomenė pradeda šių metų rezervo karių rengimą: pirmieji 100 atsargos karių atvyko į...

Rugpjūčio 7 d. į Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną atvyko beveik 100 atsargos karių, kurie artmiausias  penkias savaites truksiančiuose kartotiniuose rezervo karių mokymuose atnaujins ankstesnės tarnybos metu įgytus karybos įgūdžius.

Į mokymus atvykusieji atsargos kariai Lietuvos kariuomenėje tarnavo prieš kelis metus  ir buvo įtraukti į parengtąjį kariuomenės rezervą. Kartotinių mokymų Inžinerijos batalione metu rezervistai susipažins su Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir technikos naujovėmis, atnaujins svarbiausius taktinius įgūdžius ir žinias, taip pat dalyvaus tarptautinėse pratybose „Inžinierių griausmas 2021”

 Atvykimu į Inžinerijos batalioną prasidėjo šių metų rezervo karių mokymų ciklas, kurio metu į įvairius Lietuvos kariuomenės dalinius atvyks anksčiau juose tarnavę arba ekstremalios situacijos atveju juos turėsiantys papildyti kariai. Į kartotinius rezervo karių mokymus privaloma tvarka arba pareiškus norą kviečiami nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę asmenys, tarnybos aktyviajame rezerve trukmė - 10 metų nuo skyrimo į aktyvųjį rezervą (išleidimo į atsargą).

Iki metų pabaigos į kartotinius mokymus planuojama pakviesti per pusantro tūkstančio rezervistų.

Gr. Mantauto Patašiaus (Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas) nuotraukos