Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Katedros aikštėje - Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijų grąžinimo vyriausiajam ginkluotųjų pajėgų vadui ceremonija

Katedros aikštėje - Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijų grąžinimo vyriausiajam...


Liepos 3 d., 12 val. Vilniaus Katedros aikštėje vyks iškilminga Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijų grąžinimo vyriausiajam ginkluotųjų pajėgų vadui ceremonija. Kariuomenės vado kadenciją baigiantis generolas leitenantas Valdas Tutkus atsisveikins su kariais ir grąžins kariuomenės vado valdžios regalijas vyriausiajam ginkluotųjų pajėgų vadui Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui.


Ceremonijos metu vyksiančioje iškilmingoje rikiuotėje bus atstovaujami pagrindiniai kariuomenės padaliniai: dalyvaus Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" batalionų būriai, po būrį iš Karinių oro, Karinių jūrų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Logistikos valdybos, Mokymo ir personalo valdybos, taip pat dalyvaus Karo akademijos kariūnų būrys, Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras.


Per ceremoniją, gražinęs valdžios regalijas vyriausiajam ginkluotųjų pajėgų vadui, gen. ltn. V. Tutkus apeis karių rikiuotę ir atsisveikins su kariais ir padalinių kovinėmis vėliavomis.


Pagal tradicijas Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijos yra skeptras, kariuomenės vėliava ir kariuomenės vado ženklas. Skeptrą ir kariuomenės vėliavą kadenciją baigęs kariuomenės vadas grąžins, o kariuomenės vado ženklas liks gen. ltn. V. Tutkui.

 

Iškilmingos kariuomenės vado regalijų grąžinimo ir suteikimo ceremonijos yra tradicinės ir vyksta vadovaujantis Rikiuotės ir karinių ceremonijų statutu. Prieš penkerius metus tokios pat ceremonijos metu Katedros aikštėje kariuomenės vado valdžios regalijas prezidentui grąžino tuometinis kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Algirdas Kronkaitis, o 1999 metais  – generolas majoras Jonas Andriškevičius. 


Iškilmingame renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariai, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybės atstovai, Lietuvai akredituoti užsienio šalių karo atašė, kiti svečiai.

 

Kontaktas žiniasklaidai: Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Ričardas Uzelka, mobil. tel.: 8 682 25 359.