Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Vytenio bataliono kario kolekcijoje – kariško gyvenimo atspindžiai

Vytenio bataliono kario kolekcijoje – kariško gyvenimo atspindžiai

Liepos 2 d. Vilniuje, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje, buvo pristatyta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kario viršilos Rimo Svitojaus surinktą pašto ženklų, monetų, kariškų uniformų antsiuvų ir senovinių nuotraukų karine tematika kolekcija.

 

Prieš kelėtą dienų vrš. R. Svitojus su savo kolekcija supažindino Vytenio bataliono karius. Nemažai savo kolekcijos daiktų karys yra padovanojęs Vytenio bataliono muziejui.

 

Pašto ženklus Rimas pradėjo kolekcionuoti dar vaikystėje. Dabar jo kolekciją sudaro per 20 tūkst. pašto ženklų, iš kurių apie pusantro tūkstančio ženklų – karine tematika, taip pat apie 1500 Lietuvos ir užsienio šalių karinių uniformų antsiuvų. R. Svitojaus kolekcijos albumuose yra ir labai senų, dar tarpukariu darytų nuotraukų, kurių dauguma atspindi karių tarnybą tuometiniame 9-ajame pėstininkų pulke. Seniausia moneta kario kolekcijoje – 1666 metų.

 

R. Svitojus gimė Sūduvos krašte, baigė Vilkaviškio profesinę technikos mokyklą, 1995 metais pradėjo tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Dabar Rimas tarnauja Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione, kur eina Krovinių pervežimo kuopos 1-ojo būrio vado pavaduotojo pareigas.

 

Rita Ivoškevičienė