Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Valstybės dienos proga pagerbti Afganistane pasižymėję kariuomenės logistikos specialistai

Valstybės dienos proga pagerbti Afganistane pasižymėję kariuomenės logistikos specialistai

Liepos 2 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos štabe vyko Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Valstybės dienos minėjimo renginys. Jo metu pagerbti labiausiai misijos Afganistane metu pasižymėję logistikos specialistai.

 

Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų medaliais „Už pasižymėjimą“ apdovanojo du Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karius. Viršila Viktoras Ruseckas ir vyresnysis seržantas Rolandas Šunskis įvertinti už asmeninį indėlį ir pasiaukojimą atliekant tarnybines pareigas ekstremaliomis sąlygomis tarptautinės NATO operacijos Afganistane metu.

 

„Šiandien verta prisiminti, kad kiekvienas mūsų yra valstybės kūrėjai - savo darbais, žodžiais, pasiekimais. Šie žmonės gali būti pavyzdžiais kiekvienam mūsų, nes jie eina karaliaus Mindaugo pramintu keliu, stiprina ir puošia mūsų valstybę. Džiaukimės, kad gyvename Lietuvoje, nes būtent mes ją tokią sukūrėme ir kuriame toliau“, – apdovanodamas karius ir sveikindamas Valstybės dienos proga sakė Logistikos valdybos vadas plk. O. Eitminavičius.

 

Minėjimo metu taip pat buvo pristatyta Vytenio bataliono kario viršilos Rimo Svitojaus kolekcija karine tematika. R. Svitojus nuo vaikystės renka įvairią su kariuomene susijusią atributiką. Jo kolekcijoje yra daugiau nei 20 tūkst. pašto ženklų, taip pat tarpukario Lietuvos monetų, uniformų antsiuvų, medalių. Kolekcionieriaus „liga“ viršilą Svitojų užkrėtė senelis ir tėtis, kurie jam paliko nemažą kolekcijos dalį. Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai turėjo galimybę ne tik išgirsti kolekcionieriaus pomėgio priešistorę, užduoti rūpimus klausimus, bet ir pačiupinėti dalį Logistikos valdybos štabo salėje eksponuotų kolekcijos daiktų.

 

Logistikos valdyba yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės dalis, įkurta 2001 metais. Pagrindinė Logistikos valdybos užduotis – efektyviai rengti ir palaikyti logistinius pajėgumus, kurie užtikrintų Krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių logistinį aprūpinimą Lietuvoje ir už jos ribų.


Vyr. Ltn. Rūta Gaižutytė, Lietuvos kariuomenės logistikos valdybos viešųjų ryšių karininkė.