Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Švenčionių Laisvės aikštėje Lietuvai prisiekė 98-osios laidos kariai savanoriai

Švenčionių Laisvės aikštėje Lietuvai prisiekė 98-osios laidos kariai savanoriai

Lapkričio 11 d. Lietuvai prisiekė nauji kariai savanoriai. Iškilminga priesaikos ceremonija surengta Švenčionyse esančioje Laisvės aikštėje, į kurią prisiekusius karius pasveikinti atvyko karių artimieji, nešini gėlėmis ir pakilia nuotaika. Ceremonijos ir viso renginio metu skambėjo karinės komandos, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo maršas, Švenčionių rajono kultūros centro ansamblio „Aukštaitija“ ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinių balsai. Į gyvą pilietiškumo pamoką susirinko vietinės gimnazijos moksleiviai ir vietos valdžios atstovai.

„Kiekvieną kartą dalyvaujant priesaikos ceremonijoje yra be galo džiugu, matyti grupę žmonių kurie šiame savo gyvenimo etape nusprendė pasirinkti kario savanorio tarnybą ir šiandieną tą apsisprendimą įtvirtino ištardami priesaikos žodžius. Pasirinkote tikrai nelengvą kario kelią, bet tikiu, kad jūsų apsisprendimas yra tvirtas ir niekas jūsų nesustabdys nuo tarnybos Lietuvai Tėvynei. KASP karių rolė ir užduotys tampa vis svarbesnės žvelgiant į valstybės ginkluotosios gynybos sumanymą bei taikos meto užduotis,“ – sveikindamas prisiekusius karius kalbėjo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vaidotas Šidlauskas.

Prieš duodami priesaiką kariai savanoriai tris savaites treniravosi Baziniame kario savanorio įgūdžių kurse (BKSĮK), kur susipažino su ginkluotės, taktikos, topografijos, logistikos, ryšių ir medicinos teorija bei praktika.

Geriausiu šio kurso kariu kursų vadai pripažino ir išrinko j. eil. Elviną Žalėną, kuris iškilmingos ceremonijos metu skaitė priesaikos žodžius ir bučiavo KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kovinę vėliavą. Geriausiam 98-osios BKSĮK laidos kariui Didžiosios Kovos rinktinės vadas įteikė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado dovaną.

Į tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose, gali būti priimamai nuo 18 iki 60 metų amžiaus pagrindinį išsilavinimą (pageidautinas – vidurinis) turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, pagal fizinį pasirengimą, sveikatos būklę bei moralines savybes tinkami kario savanorio tarnybai. Kario savanorio tarnyba prasideda kariui pasirašius sutartį, po kurios jis dalyvauja trijų savaičių trukmės Baziniame kario savanorio įgūdžių kurse. Baigęs šį kursą ir prisiekęs Lietuvos Respublikai karys savanoris paskiriamas į kuopą ir su savo vienetu yra rengiamas individualioms, specialisto bei kolektyvinėms užduotims. Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis.

Nusprendę tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose, galite užpildyti anketą. Tarnybos vietą galite pasirinkti vienoje iš šešių KASP rinktinių, kurių atsakomybės rajonai yra visoje Lietuvoje: Dainavos apygardos 1-oji rinktinė (Alytus), Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė (Kaunas); Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė (Klaipėda), Vyčio apygardos 5-oji rinktinė (Panevėžys), Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė (Šiauliai), Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinė (Vilnius).

KASP informacija.
Vyr. eil. Vitalijaus Otkinskij ir Erikos Čebatorienės nuotraukos.