Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Surengtos Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pasirengimo mūšiui pratybos

Surengtos Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pasirengimo mūšiui pratybos

Rugsėjo 9–10 d. Panevėžyje ir Kėdainiuose vyko mūšio vietovės žvalgybos pratybos, kuriose dalyvavo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo ir brigadai priklausančių batalionų štabų atstovai. Pratybas organizavo Danijos kariuomenės patarėjų ir mokymo grupė. 

 

Pratybų tikslas – tobulinti mūšio vietovės žvalgymo gebėjimus. Pratybų metu taip pat buvo rengiamasi pratyboms „Sumanus vilkas“ (angl. „Smart Wolf“), vyksiančioms gruodžio mėnesį – išžvalgyta teritorija galimiems veiksmams atsižvelgiant į būsimų pratybų scenarijų. Kariai žvalgė savo operacijų rajonus, koregavo planus, mūšio pozicijas, teikė pasiūlymus aukštesniam štabui dėl pratybų plano optimizavimo.

 

Pratybų „Sumanus vilkas“ metu bus vykdomi gynybos veiksmai, sudarantys galimybę kontratakai. Šių pratybų metu bus vertinamas brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų batalionų štabų pasirengimas vykdyti kovinius veiksmus kartu su sąjungininkais kovojant su agresoriumi šalies viduje. Šabų pratybų metu bus vykdomas padalinių integravimas operacijai vykdyti, veiksmai priešo užimtoje teritorijoje, priešo sulaikymas nuo veržimosi į šalies vidų ir agresoriaus, padedant sąjungininkams, išstūmimas iš užimtų teritorijų.

 

Surengtos pratybos taip pat buvo naudingos dėl galimybės integruoti kitus Lietuvos kariuomenės padalinius. Pratybose dalyvavo iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios ir K Didžiosios kovos 8-osios rinktinių karių sudarytas bendras bataliono lygmens štabas. Šis jungtinis padalinys brigados sudėtyje dalyvaus ir „Sumanaus vilko“ pratybose.


Brigados „Geležinis Vilkas" informacija.
Nuotr. autorius – kpt. Marius Latvėnas.