Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Ryšių ir informacinių sistemų batalionui suteiktas Kristupo Radvilos Perkūno vardas

Ryšių ir informacinių sistemų batalionui suteiktas Kristupo Radvilos Perkūno vardas

Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų batalionui (RISB) nuo sausio 1 d.  krašto apsaugos ministro įsakymu suteiktas Lietuvos didžiojo etmono Kristupo Radvilos Perkūno ryšių ir informacinių sistemų bataliono vardas. Lietuvos karaliaus, didžiųjų kunigaikščių ir kitų istorinių asmenybių vardų suteikimu kariniams vienetams siekiama užtikrinti istorinio ryšio tęstinumą, kariuomenės tradicijų puoselėjimą, domėjimąsi jos istorija bei įprasminti šaliai pasižymėjusius asmenis.

„Lietuvos didysis etmonas Kristupas Radvila Perkūnas pasižymėjo kaip karingas ir sumanus karo vadas, patekęs į pasaulio istoriją bei karybos vadovėlius dėl įspūdingo ir sėkmingo reido su persikėlimu per Volgos upę“, – apie šią istorinę asmenybę sakė RISB vadė plk. ltn. Jurgita Savickaitė.

Lietuvos didžiojo etmono Kristupo Radvilos Perkūno ryšių ir informacinių sistemų batalionas įkurtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono trijų Ryšių kuopų pagrindu iškilmingos ceremonijos metu 2019 m. sausio 1 d. Pagrindinis šio bataliono, pasižyminčio naujausiomis technologinėmis tendencijomis ir atsparumu kibernetinėms poveikio priemonėms, tikslas – saugus ryšys tarp Lietuvos kariuomenės padalinių, užtikrinantis galimybę kariuomenės vadui vadovauti padaliniams ir juos valdyti.

2022 m. liepos viduryje iškilmingoje RISB vado pasikeitimo ceremonijoje vadovavimą perėmė plk. ltn. Jurgita Savickaitė, tapusi pirmąja bataliono vade Lietuvos istorijoje.

Kristupas Radvila Perkūnas (1547-1603) yra garsus dėl savo narsos ir didelio skaičiaus karinių pergalių. Lietuvos didysis etmonas, žymus karvedys, garsios Radvilų giminės ainis, Mikalojaus Radvilos Rudojo sūnus, žymių Lietuvos didžiųjų etmonų Jonušo Radvilos ir Kristupo Radvilos (II) Jaunojo tėvas. Dalyvavo Livonijos kare, pirmiausia – tėvo laimėtame Ūlos mūšyje. 1570 m. jam buvo patikėta vadovauti Lietuvos sienos su Livonija apsaugai, jis pasižymėjo kovose su rusais ir švedais. Kaip karvedys, dalyvavo Stepono Batoro žygiuose prieš Rusiją po kurių privertė Rusijos valdovą derėtis su Steponu Batoru dėl taikos ir svariai prisidėjo prie pergalės Livonijos kare bei Rusijos grėsmės pašalinimo gana ilgam laikui.

RISB nuotraukos.