Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Pratybas „Kardo kirtis“ stebėjo žurnalistai ir pratybų svečiai

Pratybas „Kardo kirtis“ stebėjo žurnalistai ir  pratybų  svečiai

  

Birželio 13 dieną Adažių poligone Latvijoje vykstančiose tarptautinėse pratybos „Kardo kirtis-2012"  („Saber Strike 2012"), kuriose dalyvauja ir apie 100 Lietuvos karių,  surengta svečių diena. Joje dalyvavo ir  Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Romualdas Moldaris ir KASP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis.

 

Pratybose taip pat lankęsis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Markas Hertlingas  (Mark P. Hertling), pažymėjo, kad tarptautinis sąjungininkų bendradarbiavimas suteikia  galimybę mokymuose išspręsti tiek dideles, tiek mažas problemas, kurios gali iškilti bendrai veikiant sąjungininkų pajėgoms.

 

Pratybas stebėjęs KASP vadas plk. Romualdas Moldaris sakė, įspūdžiui apie mokymus susidaryti laiko užteko. „Reikia pamatyti kad ir vieną operaciją ir tampa aišku, ar kariai tinkamai pasirengę.  Tokio lygmens pratybos yra labai naudingos, nes čia, tarptautinėje aplinkoje, Lietuvos kariai savanoriai, veikdami kartu su kitų šalių instruktoriais ir kariais, kaskart atlieka įvairius veiksmus, juos įtvirtina ir nuosekliai rengiasi tam, kas jų laukia - misijai Afganistane," - sakė plk. R. Moldaris.   Pasak KASP vado,  tai ne vien pratybos, bet ir įvairių šalių karių dalijimasis vertinga patirtimi. „Malonu įvertinti, kad viskas vyksta ganėtinai sklandžiai, taip pat girdėti gerus atsiliepimus apie KASP karius , " - sakė plk. R. Moldaris.

 

Anot KASP vyriausiojo puskarininkio srž. mjr. Dariaus Masiulio, kariams yra svarbios kiekvienos pratybos.  „Kardo kirtyje"  dalyvaujantys  Lietuvos, Latvijos, Estijos, JAV ir Kanados kariai turi skirtingą patirtį, todėl ja labai svarbu pasidalinti.  JAV kariai minėjo, kad kai kurių dalykų galima puikiai pasimokyti iš mūsų karių, jie taip pat tvirtino, kad su lietuviais drąsiai eitų vykdyti bendrų užduočių.

 

Visi šiose pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai priklauso tarptautinei misijai Afganistane besirengiančiai Lietuvos vadovaujamai Goro provincijos atkūrimo grupės 16 pamainai ( PAG-16), kuri suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės pagrindu.  Kartu su tarptautinėmis pratybomis „Kardo krtis 2012" prasidėjo ir aktyvusis PAG-16 pasirengimo etapas.  Naujoji Lietuvos karių pamaina į Afganistano Goro provinciją išvyks šių metų lapkričio mėnesį.

 

Tarptautinių pratybų „Kardo kirtis" tikslas yra tobulinti tarpusavio taktines procedūras tarp trijų Baltijos valstybių,  Kanados ir JAV sausumos bei oro pajėgų ir tokiu būdu tinkamai pasirengti dalyvauti NATO ISAF operacijoje Afganistane bei kitose tarptautinėse operacijose ateityje.

 

Birželio 10-22 d. vykstančių pratybų metu pratybų dalyviai treniruojasi vykdyti įvairaus pobūdžio užduotis, kurias paprastai tenka vykdyti tarptautinių operacijų rajonuose: saugoti karių bazę, patruliuoti apgyvendintoje teritorijoje, konvojuoti, kovoti su improvizuotais sprogstamaisiais užtaisais ir kt.

 

 

Teksto ir nuotraukų aut. eilinis Vilius Džiavečka.