Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą papildė 7-oji karo inžinierių laida

Parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą papildė 7-oji karo inžinierių laida

Liepos 16 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Inžinerijos batalionas) bendruomenė iškilmingai išlydėjo 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) baigusius karius. Nepabūgę alinančio karščio pasveikinti karių garbingai atlikus pareigą Tėvynei atvyko daugybė karių tėvų, artimųjų ir draugų, kuriems dėl COVID-19 situacijos tai buvo pirma proga susipažinti su tarnybos sąlygomis batalione, apžiūrėti kareivines, inžinerinę įrangą, techniką ir ginkluotę.

Iškilmingos rikiuotės metu nepriekaištingai privalomąją tarnybą atlikę kariai buvo paskatinti aukštesniais kariniais laipsniais, apdovanoti padėkomis bei daiktinėmis bataliono vado dovanomis, o aukščiausius fizinio bei kovinio pasirengimo rezultatus pademonstravusiam eil. Mantui Gauliai įteiktas vardinis graviruotas peilis.

Sveikindamas į atsargą išleidžiamus karius, bataliono vadas plk. ltn. Pavelas Jelkinas pirmiausiai dėkojo karių tėvams bei artimiesiems, karius rengusiems vadams ir, žinoma, patiems kariams.
„Nesvarbu vilkėsite uniformą ar jos daugiau niekada neužsivilksite, visada liksite Inžinerijos bataliono dalis, visada būsite svarbūs ir reikalingi, nes tokių drąsiu asmenybių kaip jūs dėka batalionas nuolat didėja,“ – sakė plk. ltn. Pavelas Jelkinas.

Savo kalbą bataliono vadas tradiciškai baigė kreipiniu „Inžinieriai!“, į kurį rikiuotėje stovintys kariai atsakė griausmingu karo inžinierių šūkiu „BUM!“

1 inžinerijos kuopos NPPKT karių vardu kalbėjęs eil. Valentinas Straigis prisiminė pirmas tarnybos dienas, visas išmoktas pamokas, įgytas žinias ir koronaviruso iššūkius.

„Patyrėme be galo daug, todėl namo grįžtame tikrai ne tuščiomis, todėl stovėdami čia visi kartu norime tarti AČIŪ − AČIŪ visiems paskatinusiems mus ateiti čia, AČIŪ vadams už kantrybę, už ne tik rūstų, tačiau ir tinkamu metu ištartą paskatinantį žodį. Tik jūsų dėka iš sutrikusių, batus nusivalyti, lovą pasikloti pamirštančių vaikinų, tapome kariais,“ – kalbėjo eil. Valentinas Straigis, pabrėždamas, kad karo inžinierius širdyje visuomet liks karo inžinierius. 

Kalbą sakęs 2 inžinerijos kuopos atstovas eil. Algimantas Kozlovas dėkojo vadams, kuriuos, kario žodžiais tariant, pirmomis savaitėmis norėjosi pasiųsti į pragarą, o tarnybos pabaigoje patys paskui juos drąsiai sektų ten pat, tarnybos kolegoms, o labiausiai artimiesiems.

„Nebuvo nieko sunkiau, kaip namų ilgesys. Ačiū tėvams, seneliams, broliams ir sesėms. Jūs net neįsivaizduojat, kokios aukso vertės buvo tie keli apkabinimai grįžus namo,“ – atviravo eil. Algimantas Kozlovas, savo poetiška, nuoširdžia ir įkvepiančia kalba sugraudinęs ne vieną ceremonijos svečią.  

Visi tarnybą baigę jaunieji kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės rezervą ir karo prievolininkų registrą. Kas penkerius metus jie bus šaukiami į kartotinius, parengtojo rezervo karių mokymus ir pratybas. Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos metu kariai įgijo pagrindinių karinių žinių bei įgūdžių, kurių atnaujinimas karinio konflikto atveju užtruktų pakankamai trumpai ir kariai beveik iškart galėtų vykdyti kovines operacijas: per 9 tarnybos mėnesius kariai išmoko naudotis ginklais bei pagrindinėmis ryšio priemonėmis, įgijo rikiuotės, statutų, taktikos, inžinerijos, topografijos bei medicinos pagrindų, pasirengė vykdyti tiek individualias, tiek kolektyvines užduotis.

Inžinerijos bataliono informacija ir nuotraukos.