Lt En
logo
lt
en

Naujienos

PAG-9 kariai penkias dienas patruliavo Goro provincijos pietuose

PAG-9 kariai penkias dienas patruliavo Goro provincijos pietuose

Liepos 1 d. baigėsi Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios karių pamainos (PAG-9) Mobiliųjų stebėjimo ir ryšio grupių patruliavimas Goro provincijos pietiniuose regionuose. Penkias dienas keliasdešimt PAG karių iš Lietuvos, Kroatijos ir Danijos patruliavo drauge su Afganistano nacionalinės policijos pareigūnais - tai buvo iki šiol ilgiausiai trukusi PAG-9 karių išvyka patruliuoti.

 

Patruliuodami, kariai rinko informaciją apie tai, kaip vyksta pasirengimas rugpjūčio mėnesį numatytiems šalies prezidento ir provincijų tarybų rinkimams Goro balsavo centruose. Tokią informaciją surinkti tarptautinių NATO pajėgų paprašė Afganistano vyriausybė.

 

Išvykos metu kariai taip pat aplankė vieną iš provincijoje veikiančių mokyklų po „atvirų dangumi" ir perdavė vaikams palapinę.

 

Viena iš Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) užduočių yra remti vietines policijos pajėgas konsultuojant policijos pareigūnus, organizuojant jiems mokymus ir pratybas. Goro provincijos policija aktyviai bendradarbiauja su PAG sudėtyje veikiančia policijos rengimo misija ir Europos policijos (EUPOL - angl.) atstovais.

PAG - tai Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) dalis. PAG užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Šiuo metu Afganistane tarnauja jau devintoji Afganistano Goro provincijos atkūrimo karių pamaina, suformuota generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

 

Be Lietuvos, šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Japonijos, Kroatijos, Ukrainos, Gruzijos ir JAV atstovai.


PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Marius Varna.