Lt En
logo
lt
en

Naujienos

„Military Tattoo“ orkestrų festivalio didysis koncertas perkeliamas į sekmadienį

„Military Tattoo“ orkestrų festivalio didysis koncertas perkeliamas į sekmadienį

Lietuvoje organizuojamas tarptautinis karinių orkestrų festivalis ,,Military Tattoo Lithuania 2023“ perkeliamas į rugpjūčio 27 d. 20 val. Kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys dėkoja visiems nepabūgusiems lietaus ir susirinkusiems į Katedros aikštę, tuo pačiu kviečia visus atvykti į pagrindinį koncertą.

Šiais metais rugpjūčio 31 d. Lietuva minės okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos 30-metį, tad ši sukaktis bus paminėta ir antrą kartą Lietuvoje organizuojamu tarptautiniu kariniu orkestrų festivaliu ,,Military Tattoo Lithuania 2023“. Rugpjūčio 27 dieną Vilniaus Katedros aikštėje skambės įvairūs kūriniai, kuriuos visuomenei dovanos kariniai orkestrai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Šventės dalyviams susirinkus aikštėje 20:00 val. prasidės koncertas, kur bus galima išvysti unikalius pasirodymus, su muzika sujungtą choreografiją ir įvairius rikiuotės elementus. Pasirodymų metu orkestrai atliks nacionalinius ir tarptautinio pripažinimo sulaukusius populiarius kūrinius, žygiuos, formuos gyvuosius piešinius. Didžiajame koncerte sekmadienį žiūrovai išvys Odesos (Ukraina) šokėjų ir būgnininkių grupę „The Crazy Drummers“, kurios yra surengusios pasirodymus daugybėje festivalių visame pasaulyje.

Svarbus renginio akcentas rugpjūčio 27 d. Katedros aikštėje įvyks 13:30 val., minint JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo 30-metį gynybos srityje, abiejų organizacijų vadai iškilmingos ceremonijos metu atnaujins bendradarbiavimo sutartį.

Military Tattoo istorija

Anglų kalboje vartojamas žodis „tattoo“, dažniausiai keliantis asociaciją su tatuiruotėmis, turi savo istoriją. „Tattoo“ yra kilęs iš olandiško posakio „doe den tap toe“ (liet. laikas užsukti čiaupus), reiškiančio signalą karčiamų savininkams ir tuo pačiu kvietimą kareiviams sugrįžti į kareivines po vakarinių pramogų mieste. Ilgainiui toks būgnininkų bei trimitininkų kvietimas sugrįžti į kareivines savo tiesioginę prasmę prarado ir tapo vasaros metu organizuojamu karinių orkestrų festivaliu, į pasirodymus įtraukiant šviesų efektus, o XX a. plačiai paplito po Europą, Afriką, Aziją bei Jungtines Amerikos Valstijas. Tokio pobūdžio renginiai išpopuliarėjo per Pirmąjį bei Antrąjį pasaulinius karus.

NATO karinių orkestrų festivalį „Military Tattoo Lithuania 2023“ globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Festivalio programa:

2023 m. rugpjūčio 27 d., sekmadienis

13.30 – 14:00 val. Lietuvos kariuomenės ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir  bendradarbiavimo sutarties atnaujinimas.

20.00 val. Didysis ,,Military Tattoo Lithuania 2023“ koncertas Katedros aikštėje.