Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos kariuomenės mokykloje puskarininkiai baigė II pakopos kursą

Lietuvos kariuomenės mokykloje puskarininkiai  baigė II pakopos  kursą

Rugsėjo 2 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi šešias savaites trukęs Puskarininkių karjeros II pakopos kursas.

II pakopa – tai krašto apsaugos sistemos (KAS) puskarininkių profesinio karinio švietimo proceso sudedamoji dalis, tiesiogiai susijusi su KAS puskarininkių karjeros planavimu. Kursas  skirtas  profesinės karo tarnybos kariams, paskirtiems arba planuojamiems skirti į vyr. seržanto ar štabo seržanto pareigas, kurioms vykdyti reikalingas tinkamas profesinis požiūris, pasitikėjimas savimi, gebėjimas dirbti komandoje, mąstyti priimant motyvuotus, profesine etika ir teise grįstus, novatoriškus ir efektyvius sprendimus. Baigęs kursą karys turi gebėti vadovauti 10 – 30 karių grupei ir vykdyti individualų karių rengimą kariniame vienete.

II pakopos kursą sudaro penkios mokomosios dalys – kario profesijos pagrindai, lyderystė ir etika, vadovavimas ir valdymas, puskarininkių pagrindinės kompetencijos bei karinis rengimas. Kiekvienos dalies pabaigoje karių įgytos žinios įtvirtinamos praktiškai, taikant užduočių metodą ir rengiant pristatymus karybos istorijos ir pilietinėmis / patriotinėmis temomis. Mokymų metu klausytojai nagrinėja komandos formavimo principus, ugdomojo vadovavimo tikslus ir priemones,   puskarininkio profesionalumo svarbą užduočių atlikimui, mokosi rengti būrio vado kovinius įsakymus, praktiškai atlieka bataliono skyrių specialistų funkcijas bataliono štabui planuojant operacijas ir vykdant pareigas taktiniame operacijų centre.  

Pasak kurso vadovo vrš. Mindaugo Barišausko, vykdydami mokymo užduotis klausytojai turėjo puikią galimybę vienas su kitu pasidalyti skirtingose Lietuvos kariuomenės pajėgose ir daliniuose taikoma geriausia praktika ir patirtimi. Juk anaiptol ne visada iškilus sunkumams gali atsisukti į grupės kolegas ir būti užtikrintas, jog bent vienas tikrai turės kompetencijos ir noro tau padėti.

„Konstruktyvus bendradarbiavimas ir savitarpio pagalba leidžia geriau pajusti komandos pulsą, susivienyti siekiant bendro tikslo, kritiškai mąstyti ir daryti išvadas, viešai reikšti mintis ir argumentuotai apginti savo poziciją. Tai itin gera praktika mokantis valdyti auditoriją“, – sakė už geriausias puskarininkio-lyderio savybes apdovanotas kurso klausytojas srž. Aidas Mickevičius.

Kita kurso klausytoja srž. Audronė Rupainytė-Jonušienė, pasiekusi geriausius mokymosi rezultatus, prisipažino, jog vesti praktinius užsiėmimus iš pradžių jai buvo nemenkas iššūkis – pirmiausia teko suvaldyti emocijas ir jaudulį. Tačiau darbas grupėse jai padėjo atskleisti savo potencialą ir suprasti, jog nepaisant suteikto laipsnio ar pareigų kiekvienas komandas narys yra itin svarbus ir reikalingas, o tinkamai organizuotas komandinis darbas – vienas svarbiausių veiksnių siektinų rezultatų link.

LKM informacija ir nuotraukos