Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvoje lankėsi Vokietijos kariuomenės vado pavaduotojas

Lietuvoje lankėsi Vokietijos kariuomenės vado pavaduotojas

Liepos 17–19 d. Lietuvoje lankėsi Vokietijos Federacinės Respublikos kariuomenės vado pavaduotojas gen. ltn.  Markus‘as Laubenthal‘is.

Liepos 19 d. Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys su Vokietijos kariuomenės vado pavaduotoju gen. ltn. M. Laubenthal‘iu aptarė saugumo situaciją regione, pratybų „Schneller Degen“ organizavimo klausimus ir eigą, karinį rengimą ir dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

„Tai buvo puiki galimybė padėkoti Vokietijos kariuomenei už karinę draugystę, pasitikėjimą ir paramą Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymui. Dabar vykstančios pratybos „Schneller Degen“ yra pirmos divizijos lygmens pratybos Lietuvoje ir viena iš ryškiausių mūsų bendradarbiavimo sėkmės istorijų. Taip pat aptarėme investavimo į infrastruktūrą klausimus, karininkų rengimo perspektyvas Lietuvoje ir Vokietijoje, apsikeitėme nuomonėmis apie rezervo ruošimą ir panaudojimą,“ – susitikimu džiaugėsi Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

Vizito Lietuvoje metu Vokietijos kariuomenės vado pavaduotojas gen. ltn. M. Laubenthal‘is lankėsi Rukloje dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, vyko į Lietuvos kariuomenės Gen. Silvestro Žukausko Pabradės poligoną ir į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą, kur lankėsi tarptautinėse vadovavimo elementų pratybose „Schneller Degen“ (liet. „Greitas kardas“), taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu  plk. Linu Kubiliumi.

Liepos 16–29 d. Lietuvos kariuomenės Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Schneller Degen“ treniruojasi Vokietijos 10-osios tankų divizijos štabas ir brigadų vadovavimo elementai. Pratybų tikslas – kuo greičiau perdislokuoti štabus ir vadovavimo elementus į NATO priešakinį regioną, siekiant stiprinti sąjungininkų tarpusavio sąveiką ir gebėjimą veikti kartu. Šias Vokietijos kariuomenės štabų pratybas NATO sąjungininkės teritorijoje divizijos vadovybė surengė savo iniciatyva.

Vokietijos 10-osios tankų divizijos štabas pratybų „Schneller Degen“ metu moko Vokietijos 12-osios tankų brigados, 37-osios šarvuotosios pėstininkų brigados, 23-iosios kalnų pėstininkų brigados ir Lietuvos mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabus planuoti ir vadovauti jungtinėms sąjungininkų gynybos operacijoms. Pratybų scenarijus sukurtas mokyti atremti hibridines grėsmes ir vykdyti kolektyvinės gynybos aukšto intensyvumo operacijas.

Tarptautinės vadovavimo elementų pratybos „Schneller Degen“ – pirmosios Vokietijos 10-osios tankų divizijos štabo su priskirtais padaliniais pratybos užsienyje. Šie bendri mokymai sustiprina Lietuvos, JAV ir Vokietijos karinių vienetų bendradarbiavimą ir siunčia stiprų  signalą – Vokietija net ir nepalankiomis sąlygomis remia NATO sąjungininkus ir taip parodo savo įsipareigojimų stiprumą bei Aljanso solidarumo svarba.

Lietuvos kariuomenės informacija.
Vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos.