Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Karių operacijoms pasienyje užtikrinti Druskininkuose įrengta priešakinė operacijų bazė

Karių operacijoms pasienyje užtikrinti Druskininkuose įrengta priešakinė operacijų bazė

Reaguojant į nelegalių migrantų situaciją šalies pasienyje lapkričio pradžioje buvo aktyvuoti papildomi Lietuvos kariuomenės pajėgumai ir sutrumpintas reakcijos laikas, per kurį kariai turėtų atvykti į pagalbą Valstybės sienos apsaugos tarnybai. Šiuo tikslu Lietuvos kariai Druskininkuose, pramoninėje teritorijoje, kurią kariams davė vietos verslininkai, įkūrė priešakinę operacijų bazę, kurioje kasdien gyvena, reaguoja į pasieniečių iškvietimus, o likusiu laiku - treniruojasi kariai iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių.

Lapkričio 19 d. priešakinėje operacijų bazėje Druskininkuose apsilankęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susipažino su operacijos padedant saugoti valstybės sieną eiga, stebėjo bazėje atliekamas bendras karių treniruotes su Viešojo saugumo tarnybos ir policijos pareigūnais, taip pat lankėsi pasienio užkardose, kurios pastaruoju metu susiduria su didžiausiais nelegalių migrantų srautais.

Priešakinė operacijų bazė (NATO Forward operating base, FOB)– įvairių operacijų bei misijų metu įrengiama infrastruktūra, paprastai įkuriama arti operacijų vietos. Tokiose bazėse planuojamos operacijos, gyvena, ilsisi ir treniruojasi kariai, taip pat iš jų vykstama į operacijų vietas. Bazėje Druskininkuose Lietuvos kariuomenės logistikos padalinių kariai įrengė visą įprastą tokioms vietoms infrastruktūrą: šildomas palapines, valgyklą, sanitarines zonas, technikos parkavimo vietas, valgyklą, užtikrinino elektros tiekimą, apšvietimą ir kitas nuolatiniam buvimui reikalingas paslaugas.