Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Jungtiniame štabe lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė

Jungtiniame štabe lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė

Liepos 1 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe lankėsi JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadė generolė majorė Jessica L.Wright. Susitikime su štabo viršininku brigados generolu Algiu Vaičeliūnu Amerikos karininkė aptarė tolesnio bendradarbiavimo tarptautinėse operacijose stiprinimą.

 

Gen. mjr. Jessicai L.Wright buvo pristatytas 2008 metais įkurtas Jungtinis štabas bei jo veikla - karinių operacijų planavimas.

 

Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadė išreiškė susirūpinimą dėl saugumo situacijos Afganistane ir brg. gen. A.Vaičeliūnui pasiūlė pradėti bendradarbiauti su Pensilvanijos nacionaline gvardija apmokant bei stiprinant Afganistano policijos pajėgas. „Kadangi Goro provincijoje, kurios atstatymui vadovauja Lietuva, nėra Afganistano nacionalinės armijos dalinių, policijos rengimas mums itin aktualus ir svarbus, todėl sieksime prisidėti prie šio JAV projekto ", - pažymėjo A.Vaičeliūnas.

 

Gen. mjr. J. L.Wright su brg. gen. A.Vaičeliūnu taip pat aptarė numatomą Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių dalyvavimą tarptautiniuose mokymuose „Gintarinė viltis" 2011-2012 metais. Šie mokymai Lietuvoje dalyvaujant abiejų šalių kariuomenėms vyksta nuo 1995 metų.

 

Brg. gen. A.Vaičeliūnas su gen. mjr. J. L. Wright apsvarstė galimybę į Lietuvos vadovaujamą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupę (PAG) pasikviesti daugiau Pensilvanijos nacionalinės gvardijos specialistų. Šiuo metu PAG-9 tarnauja du šios gvardijos logistikos specialistai.

 

Pensilvanijos nacionalinę gvardiją sudaro sausumos kariuomenė ir oro pajėgos. Tai didžiausia nacionalinė gvardija JAV. Tarnyba Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariams nėra pagrindinis užsiėmimas, jie turi civilinius darbus. Tačiau tai yra aukštos parengties vienetas, kuris kovojo kiekviename kare, kuriame JAV kada nors dalyvavo ir dažnai sudarydavo kovinių pajėgumų daugumą. 2006 m. Pensilvanijos nacionalinė gvardija atšventė 370-ąjį gimtadienį.

 

Nacionalinės gvardijos vienetai yra integruoti į aktyviąją JAV kariuomenę. Nacionalinė gvardija gali būti mobilizuota aktyviai tarnybai karo metu ar bet kuriuo kitu atveju, kai paskelbia Kongresas, Prezidentas ar gynybos sekretorius, kad papildytų reguliariąsias pajėgas.


Jungtinio štabo atstovė spaudai Kristina Chlynova, tel.: 8 686 35407

 

A. Pliadžio (KAM) nuotr.