Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Generolo Silvestro Žukausko poligone prasidėjo kovinio šaudymo pratybos „Grifono kirtis 21”

Generolo Silvestro Žukausko poligone prasidėjo kovinio šaudymo pratybos „Grifono kirtis 21”

Rugpjūčio 3-11 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vyks motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“organizuojamos pratybos „Grifono Kirtis 21“. Pratybose dalyvauja beveik 300 karių, kurie beveik dvi savaites treniruosis puolimo ir gynybos operacijas su koviniais šaudmenimis. Kartu Lietuvos kariais pratybose treniruojasi ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas.

Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir vertinti Klaipėdoje dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono pagrindu suformuotą kuopą ir priskirtus kovinės paramos vienetus vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas naudojant kovinius šaudmenis. Pagal karinius standartus toks kovinio šaudymo etapas yra paskutinė ir sunkiausia kovinių šaudymo rengimo ciklo dalis, reikalaujanti gerų individualių ir šaudymo įgūdžių, koordinacijos padaliniuose ir tarp jų.

Pagal pratybų scenarijų manevriniai ir paramos padaliniai atliks suplanuotą gynybą ir kontraataką naudojant 105 mm haubicas M50, prieštankinius granatsvaidžius „Carl Gustav“, sunkiuosius kulkosvaidžius „M2HB”, prieštankines sistemas „Milan“, kulkosvaidžius „FN-MAG“ bei 60 mm lengvuosius minsosvaidžius. Iš oro manevrinius ir netiesioginės ugnies padalinius rems bepilotis orlaivis „Scan Eagle“.

Tokių pratybų duodama nauda visokeriopa: kariai gerina šaudymo padalinio sudėtyje įgūdžius, padalinių vadai vadovauja gynybos ir puolamiesiems veiksmams naudojant kovinius šaudmenis, todėl vadovavimas ir kontrolė reikalauja didžiulio preciziškumo. Paramos padaliniai koordinuoja savo veiksmus su manevriniais padaliniais taip tobulinama sąveika tarp manevrinių ir paramos vienetų.

MPBŽ informacija ir nuotraukos