Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Atnaujinti Rezervo būrių vadų kursai kariams savanoriams

Atnaujinti Rezervo būrių vadų kursai kariams savanoriams
Spalio 12 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje į Rezervo būrių vadų kursų pirmąją paskaitą susirinko apie 30 klausytojų, karių savanorių, iš visų Lietuvos rinktinių. Kariams buvo pristatyta būsimojo, pusmečio trukmės, kurso eiga, visi susipažino su pagrindinių dalykų dėstytojais.
 
Sveikindamas kurso dalyvius Lietuvos karo akademijos Karybos studijų grupės viršininkas plk. Ričardas Dumbliauskas savanoriams linkėjo kuo atidžiau klausyti ir užsirašinėti.
 
„Čia yra vieta, kur galima klausti visko, nes kvailų klausimų nebūna, yra tik neužduoti klausimai. Į visus Jūsų klausimus mes atsakysime pagal savo kompetenciją“, – kalbėjo plk. R. Dumbliauskas.
 
Daugiausia kariai savanoriai mokysis nuotoliniu būdu namuose, o į kontaktines pratybas Karo akademijoje bus kviečiami tris kartus - iš viso keturioms savaitėms. Pagrindiniai reikalavimai šio kurso klausytojams buvo aukštojo mokslo baigimo diplomas, taip pat galimi klausytojai turėjo būti baigę skyriaus vado-vyr. šaulio kursą ir turėti ne mažiau nei 2 metus patirties šiose pareigose savo kuopose. 
 
Kurso vadovas, Lietuvos karo akademijos Karybos studijų grupės Kovinės paramos ir kovinio aprūpinimo sekcijos viršininkas mjr. Martynas Vereška sako, jog po šių kursų baigimo kariai savanoriai įgis kvalifikaciją, reikalingą pėstininkų būrio vadui.
 
„Jie galės vadovauti būriui skirtingų operacijų metu - tiek puolimo, tiek gynybos ir pan. Taip pat kariai savanoriai bus mokomi karo inžinerijos, karo topografijos, logistikos, susipažins su ginklų sistemomis, vykdys kovinius šaudymus, studijuos karinio rengimo administravimą. Beje, pastaroji disciplina yra kurso naujiena, anksčiau tokios nebuvo. Nors labai plačiai į KASP taktiką nebus gilinamasi, bet, pavyzdžiui, kalbant apie šaudybą, ginkluotę ir ginklų sistemas – dėstysime apie tuos ginklus, kurie yra naudojami Savanorių pajėgose“, – teigė Kovinės paramos ir kovinio aprūpinimo sekcijos viršininkas. 
 
Paskutinis Rezervo būrių vadų kursas Karo akademijoje vyko 2016 m., o dabar vėl atnaujintas, atsiradus poreikiui. Baigusiems Rezervo būrių vadų kursą bus įteikti pažymėjimai ir ženklai, o taip pat savo daliniuose jiems bus suteiktas atsargos leitenanto laipsnis ir kariai savanoriai bus skiriami į skyrių ar būrių vadų pareigas Savanorių pajėgų kuopose.
 

KASP informacija.
Gr. Michailo Lysenko nuotraukos.