Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Baigiasi pratybos „Geležinis Vilkas 2022-II”, penktadienį ir savaitgalį numatomas karinės technikos judėjimas šalies keliais

Baigiasi pratybos „Geležinis Vilkas 2022-II”, penktadienį ir savaitgalį numatomas karinės...

Spalio 28 d. baigiasi Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) ir aplinkiniuose rajonuose vykusios tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2022-II“. Mokymuose Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausantys NATO Priešakinių pajėgų kovinė grupė ir Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas treniravosi atlikti gynybos ir puolimo operacijas.

Be pėstininkų ir kovos mašinų manevrų pratybose didelis dėmesys buvo skiriamas ir artilerijos bei oro paramai, kovai su bepiločiais orlaiviais, civilių aplinkos imitavimui, psichologinėms operacijoms ir kitoms užduotims.

Pasibaigus mokymams spalio 28, 29 ir 30 dienomis numatomas karinės technikos kolonų judėjimas Ruklos kryptimi iš Pabradės per Molėtus ir Ukmergę bei per Maišiagalą ir Vievį – taip pratybų dalyviai iš Generolo Silvestro Žukausko poligono persikels į nuolatines dislokacijos vietas. Visas karinės technikos kolonas lydės Karo policija.

Pratybos „Geležinis vilkas“ kasmet organizuojamos pavasarį ir rudenį, jomis siekiama palaikyti Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bei jai priklausančių batalionų kovinę parengtį. Iš viso šiose pratybose treniravosi beveik 3500 karių ir 700 karinės technikos vienetų iš dešimties NATO ir partnerių šalių.