Lt En
logo
lt
en

Veikla

Bataliono veikla

Batalionas vaidina neatsiejamą vaidmenį šiuolaikiniame mūšio lauke, užtikrindamas tiek tiesioginę paramą lauko sąlygomis, tiek nekonvencinę paramą kibernetinėje erdvėje, bei nuolatinę paramą ginkluotųjų pajėgų ryšių infrastruktūrai. RISB yra specializuotas batalionas, sudarytas iš aukštos motyvacijos specialistų: Bataliono valdymo grupės, Štabo, Laidinių telekomunikacijų kuopos (LTK), Belaidžių telekomunikacijų kuopos (BTK), Tinklų valdymo ir kibernetinės gynybos kuopos (TVKGK),  Štabo aprūpinimo būrio (ŠAB) bei Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) – tai vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, nuolat priskirtas prie NATO pajėgų 3-iojo ryšių bataliono. Pagrindinė jo, kaip ir viso NATO ryšininkų bataliono, užduotis – užtikrinti patikimą NATO strateginio lygmens vadaviečių ir vienetų rėmimą ryšių bei informacinėmis sistemomis, kad perdislokuoti NATO pajėgų vadai galėtų sėkmingai atlikti savo užduotis.

PRISM tarnyba išskirtinė tuo, kad modulio kariai labai daug laiko praleidžia užsienyje: vyksta į kvalifikacijos kėlimo kursus įvairiose NATO šalyse, tarptautines pratybas ir realias Aljanso šalių operacijas. PRISM kariai tarptautinėse operacijose tarnauja tik NATO pozicijose: Afganistanas, Irakas, Turkija.

Tarnyba RISB reikalauja kompiuterinio raštingumo, noro tobulinti savo įgūdžius informacinėse technologijose, fizinio parengtumo bei atsakingumo ir iniciatyvumo techninių iššūkių sprendimuose.